CENTRUM MIASTA ZNOWU Z BASENEM.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, pragnę Państwa poinformować że już wkrótce ruszą prace, przy budowie nowoczesnego, odkrytego basenu przy ul. Fredry - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. Nasze wieloletnie starania o pozyskanie środków na modernizację tego cieszącego się popularnością wśród mieszkańców i nie tylko kąpieliska, niewątpliwie zakończyliśmy sukcesem(!)

Na realizację tej 10-cio milionowej inwestycji, już otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie - 6 mln złotych. Nasz wniosek znalazł się wśród 9-ciu najlepszych w Aglomeracji Wałbrzyskiej, dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zakończenie prac przewidujemy w pierwszej połowie przyszłego roku.

Nowy obiekt to przede wszystkim: 3 niecki basenowe w tym jedna płytka dla najmłodszych, wieża, boisko do piłki plażowej, szatnie, natryski, budynek sanitarno-szatniowy z częścią gastronomiczną, rozbudowany parking oraz elementy małej architektury- huśtawki czy stoły do tenisa stołowego – wymienia burmistrz.

W kwestii technicznej rozbierzemy obie istniejące niecki a ich miejsce zastąpią nowe o takich samych wymiarach. Powstanie komora z instalacją podgrzewania i uzdatniania wody basenowej. Nowoczesne pompy ciepła woda-powietrze będą odpowiadały za optymalną temperaturę w zbiornikach. Całość wyposażymy w nowoczesne, ekonomiczne oświetlenie.

Tomasz Kiliński

NOWA RUDA Urząd Aktualności CENTRUM MIASTA ZNOWU Z BASENEM.