KRYSZTAŁOWY FESTIWAL!!!

Międzynarodowy Festiwal Folkloru – NAJLEPSZĄ IMPREZĄ PROMUJĄCĄ REGION!! Decyzją kapituły Plebiscytu Gospodarczego „SUDECKIE KRYSZTAŁY”, to właśnie noworudzka impreza ”(...)promuje gminę, powiat i region sudecki, przyciągając nie tylko mieszkańców, ale także turystów, czy pasjonatów(...)”.

Tradycyjnie finałowa gala odbyła się w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. W uroczystości udział wzięli samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu oraz kultury. Formułę plebiscytu tworzy 5 kategorii: najlepsza inwestycja, impreza promująca region, produkt turystyczny, produkt-usługa oraz firma rodzinna.

Prestiżowe wyróżnienie odebrali obecni podczas gali – burmistrz Tomasz Kiliński oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Wojciech Kołodziej. Burmistrz podziękował kapitule plebiscytu za wyróżnienie a szczególne podziękowania skierował do ZpiT Nowa Ruda – gospodarza Festiwalu.

W imieniu wszystkich tworzących Festiwal, dziękuję kapitule za docenienie naszych wieloletnich starań – mówi W. Kołodziej. To przede wszystkim zasługa młodzieży chętnej do kultywowania folkowych tradycji, wieloletniego choreografa Ewy Miś-Krzemińskiej, władz miasta wspierających nasze działania a przede wszystkim mieszkańców i turystów licznie uczestniczących w tym sierpniowym wydarzeniu. Od kilku lat współtworzymy Festiwal razem z miastem Strzegom, czyniąc go wydarzeniem regionalnym.

Laureatom oraz podmiotom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności KRYSZTAŁOWY FESTIWAL!!!