NOWORUDZKIE E-SZKOŁY.

W obecności skarbnika miasta oraz przedstawiciela firmy LIBRUS, burmistrz Tomasz Kiliński - podpisał umowę na realizację projektu E-USŁUGI. Dokument dotyczył wdrożenia systemu zarządzania placówkami oświatowymi ( w tym LO i NST) ; potocznie zwanym "dziennikiem elektronicznym". Wartość podpisanego w środę (04.10) zobowiązania, to kwota ok. 200 tys. złotych.

Podpisanie umów w ramach e-usług tj: wdrożenie portalu dla mieszkańców oraz zakup sprzętu IT (komputery, laptopy, tablety) - jeszcze w październiku(!)

To kolejne duże zadanie, na realizację którego pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. Dzisiejsza umowa stanowi część większego projektu, wartego ponad

1 mln. 217 tysięcy złotych, gdzie dofinansowanie stanowi - 85%. Podpisane zobowiązanie pozwala na rozszerzenie pakietu usług (3-letnia licencja); zarówno dla rodziców, nauczycieli oraz uczniów we wszystkich szkołach na terenie miasta - podsumowuje burmistrz.

TimeOut