"NOWE" SZKOŁY - GOTOWE!

Wprowadzona od września br. reforma oświaty, wymusiła na samorządowcach, utworzenie nowej sieci szkół – mówi burmistrz Tomasz Kiliński. W naszym przypadku, największe zmiany organizacyjne dotyczyły Centrum, mniejsze Słupca a "formalne" Drogosławia. W związku z powyższym, konieczna była gruntowna modernizacja posiadanych przez miasto obiektów. O ile w przypadku SP6 pozyskaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej, to środki na remont obecnej „dwójki” w całości stanowiły budżet miasta. Na uwagę zasługuje fakt, iż nie były to typowe, coroczne „remonty wakacyjne” tj. malowanie sal itp. Dla prawidłowego funkcjonowania „nowych podstawówek”, stworzyliśmy stołówki z kompletnym zapleczem i wyposażeniem gastronomicznym – podsumowuje włodarz.

Szkoła Podstawowa Nr 2 ( Centrum)

W piątek (22.09) w obecności władz miasta oraz wykonawcy, przeprowadzono odbiór w byłym Gimnazjum Nr 1 - obecnie Szkoła Podstawowa Nr 2. Harmonogram zrealizowanych prac w budynku przy Kopernika, to przede wszystkim: wymiana instalacji grzewczej i elektrycznej, nowa elewacja, remont schodów oraz wzmocnienie stropu. Ponadto wymalowane zostały wszystkie pomieszczenia, utworzono kuchnię, stołówkę i świetlicę. Wartość tego największego w historii budynku remontu to - 1mln 190 tys. zł (całość z budżetu miasta!).

Równolegle z gruntownym remontem "nowej dwójki", Firma FABER z Ząbkowic Śl. wykonała przebudowę przejścia podziemnego wraz z odwodnieniem i utwardzeniem placu przed szkołą. Wartość - 210.260,87 złotych.

Szkoła Podstawowa Nr 6 (Drogosław)

Z początkiem września zakończono prace w Drogosławiu. Przy wsparciu środków Aglomeracji Wałbrzyskiej, budynek obecnej Szkoły Podstawowej Nr 6 - przeszedł kompleksową termomodernizację. Gruntownie zmodernizowano kotłownię (nowoczesny, ekologiczny piec na pelet) instalację elektryczną oraz docieplono elewację. Wartość - ok. 1,8 mln złotych.

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności "NOWE" SZKOŁY - GOTOWE!