WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

Aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania (RSO) to rozbudowany ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniące funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.

Aplikacja RSO pozwala na:

• Przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach:  meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne,
  • Przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy,
  • Dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać za pośrednictwem naszej strony w zakładce DO POBRANIA lub ze strony/sklepu dedykowanemu odpowiedniemu systemowi operacyjnemu (GOOGLE PLAY, APPLE APP STORE, WINDOWS PHONE STORE). Aplikację wyszukujemy poprzez wpisanie słów kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe (Android, Apple - IOS, Windows Phone)

Bezpłatną aplikację na telefony komórkowe "RSO" do pobrania za pośrednictwem naszej strony ze sklepów z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można również wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

NOWA RUDA Urząd Aktualności WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ!