KOLEJNE INWESTYCJE ZATWIERDZONE!

Zgodnie z zapowiadaną realizacją dużych inwestycji, w czwartek(23.02) burmistrz Tomasz Kiliński podpisał umowę na kwotę blisko 2,9 mln zł na dofinansowanie ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej termomodernizacji obiektów publicznych. Zaraz po styczniowym przekazaniu dokumentów dot. remontu ul. Świdnickiej ( wartość ok. 17 mln zł); jest to kolejne duże zadanie, będące efektem wielomiesięcznych starań władz miasta.

W siedzibie Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, podpisano umowę na "docieplenie" szkoły w Drogosławiu a także budynków: Ochotniczej Straży Pożarnej i Urzędu Miejskiego (Rynek 11). Zakres inwestycji na kwotę ok. 3,5 mln (dofinansowanie 2.883.338,34 ) w przypadku szkoły i OSP przewiduje także wymianę źródła ciepła. Wyłonienie wykonawcy oraz pierwsze prace, przewidziano na I połowę br.

Burmistrz nie krył zadowolenia z faktu termomodernizacji kolejnych budynków użyteczności publicznej. Dzisiejsza umowa jest efektem podjętych kilka lat temu decyzji o wspólnej budowie partnerstwa Aglomeracji Wałbrzyskiej – mówi burmistrz. Jak widać AW czyni skuteczne starania o pozyskanie dużych środków z funduszy europejskich. Podpisania umowa jest szczególnie ważna, gdyż w sposób bezpośredni przyczyni się do redukcji niskiej emisji a tym samym poprawy powietrza w mieście.

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności KOLEJNE INWESTYCJE ZATWIERDZONE!