ZACZNIJ OD SIEBIE - PAL "OD GÓRY"!!

Z inicjatywy władz miasta, w czwartek(02.02) odbyły się pokazy ekologicznego palenia w piecach domowych. Zgromadzeni mieszkańcy mięli okazję przekonać się, że czysta emisja wcale nie wiąże się z zakupem nowoczesnego, drogiego pieca. Pokazy tzw. "palenia od góry", przeprowadzono na noworudzkim rynku oraz w dzielnicy Słupiec.

Metoda palenia "od góry" nie jest czymś nowym i polega na przeniesieniu warstwy żaru z dołu na górę paleniska. Ogień schodzi ku dołowi a dym wydostajacy się z warstwy zimnego jeszcze opału przechodzi przez żar, ulegając niemalże całkowitemu spaleniu. Wydobywający się z komina dym to jedynie przezroczyste spaliny o czym naocznie przekonali się zgromadzeni noworudzianie. Takie palenie to przede wszystkim niemal całkowicie zredukowana emisja dymu do atmosfery, ok. 30% mniejsze zużycie opału oraz uproszczona obsługa pieca.

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności ZACZNIJ OD SIEBIE - PAL "OD GÓRY"!!