O PRZYSZŁOŚCI „TRÓJKI” - KONSULTACJE

W związku z zaplanowaną przez Ministerstwo Edukacji reformą oświaty, noworudzcy samorządowcy rozpoczęli proces konsultacji, dostosowujący sieć szkół do nowego systemu. Największe zmiany dotyczą Szkoły Podstawowej Nr 3 i w tej właśnie placówce; we wtorek(07.02) odbyło się spotkanie władz miasta z rodzicami.

Z uwagi na fakt iż "dwójka" i "trójka" nie zmieszczą sie w swoich obiektach (8 roczników) samorządowcy zaproponowali aby powstała jedna szkoła Podstawowa Nr 2 z siedzibą w budynkach przy ul. Kopernika i Sportowa-Fredry oraz filią przy ul. Srebrnej. Od września 2017 do szkoły przy ul. Kopernika uczęszczaliby uczniowie "klas" 4-8 plus gimnazjaliści do czasu"wygaszenia". W budynkach SP2 i SP3 prowadzone byłyby zajęcia klas 0-3.

Jak przekonywał obecny na spotkaniu burmistrz Tomasz Kiliński, aby utrzymać status quo w "trójce", szkoła musiałaby funkcjonować w systemie 2 - zmianowym a zajęcia kończyły by się po godzinie 17:00. O bezcelowości takiego rozwiązania przekonani są nie tylko samorządowcy ale także rodzice, którzy w przeprowadzonej ankiecie zdecydowanie odrzucili popołudniową edukację.

Ważną informacją jest fakt, iż klasy przechodzące do centrum, zachowują swój skład osobowy wraz w nauczycielem wychowawcą. W najbliższych miesiącach budynek przy ul. Kopernika zostanie przystosowany do nauczania młodszych dzieci a także utworzona zostanie stołówka i świetlica.

Na zakończenie wtorkowych konsultacji, moderujący spotkanie Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Behan, poinformował o sesji nadzwyczajnej w dniu 15 lutego, podczas której uchwała o zamiarze likwidacji SP3 zastąpiona będzie propozycją utworzenia filii przy Srebrnej 11.

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności O PRZYSZŁOŚCI „TRÓJKI” - KONSULTACJE