Stanisław Łukasik

W latach 1967-1970 Pan Stanisław Łukasik pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy. Następnie podjął pracę w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie(1971-73). Późniejsze lata na stanowisku pedagoga to między innymi: 1973-1974 Szkoła Podstawowa w Przytkowicach, 1974-1976 Szkoła Podstawowa w Radoszy, 1976-1979 Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy. W okresie od 1979 do 1990 Stanisław Łukasik pracował w Szkole Podstaowej nr 2 w Nowej Rudzie. W latach 1989-1991 był także pierwszym redaktorem naczelnym gazety - Ziemia Kłodzka. W pierwszych wolnych wyborach samorządowych, wybrany burmistrzem Nowej Rudy (1990-1994). Ostatnie lata pracy w oświacie, przepracował jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie (1994 -2000). Od 2000 roku na emeryturze.

Stanisław Łukasik od 20 lat aktywnie pracuje w strukturach Stowarzyszenia Lokalnego SALOS Nowa Ruda. Będąc wieloletnim trenerem siatkówki kobiet, z powodzeniem reprezentował nasze miasto na arenach sportowych w całym kraju. Pasja, bardzo dobry kontakt z młodzieżą oraz doświadczenie trenerskie, to tylko niektóre atuty szkoleniowca. Obecnie drużyna młodziczek prowadzona przez S. Łukasika zajmuje wysokie 5 miejsce w woj. Dolnośląskim. Prowadząc zespół w III lidze siatkówki kobiet, uplasował się na szóstym miejscu.Niesłabnącym zaangażowaniem, umiejętnościami a przede wszystkim ciężką pracą- od lat dumnie reprezentuje nasze miasto.

Obok działalności stricte szkoleniowej, S. Łukasik zajmuje się organizacją zawodów, imprez i ogólną działalnością statutową stowarzyszenia, które zrzesza liczne grono młodych ludzi, dla których sport jest sposobem spędzania wolnego czasu i samorealizacji.

Poza aktywnością sportową, Stanisław Łukasik to także burmistrz I kadencji Samorządu. Zaangażowanie w poprawę sytuacji miasta i mieszkańców oraz liczne inicjatywy przeprowadzone podczas czteroletniej kadencji, dały początek późniejszym zmianom społeczno-gospodarczym. Wypracowane w tym czasie porozumienia z miastami partnerskimi, miały istotny wpływ na wymianę doświadczeń i rozwój samorządu lokalnego. Sumienna praca na rzecz samorządu lokalnego oraz oddanie w pracy z młodzieżą, stanowią o jego silnej tożsamości lokalnej.

Dlatego uzasadnionym jest przyznanie Stanisławowi Łukasikowi tytułu "Zasłużonego dla Miasta Nowa Ruda". Wyróżnienie to ma na celu uhonorowanie pionierskiej pracy na rzecz samorządu lokalnego a także czynnego, sportowego zaangażowania w promocję Nowej Rudy.  

 

 

Powrót