Henryk Abucewicz

Henryk Abucewicz urodził się i w wychował w Jeleniej Górze. Od najmłodszych lat interesował się sportem. Jego pierwszą pasją była lekkoatletyka. Trenował także biegi sprinterskie, podnoszenie ciężarów i sportowe skoki ze spadochronem. Przygodę z łukami rozpoczął w 1978 roku w rodzinnym klubie „ Zapłon” Jelenia Góra. Do Nowej Rudy przeprowadził się po zawarciu związku małżeńskiego z łuczniczką, a obecnie również trenerką -Gabrielą Kraus-Abucewicz.

Od prawie 30 lat H. Abucewicz poprzez łucznictwo, promuje Nową Rudę. W swoim dorobku ma wiele sukcesów sportowo - pedagogicznych. Podopieczni z powodzeniem rywalizują na zawodach w Polsce i na świecie. Na uwagę zasługuje m.in. tytuł Mistrzyni Polski Seniorek (Gabriela Kraus-Abucewicz) z 1994 roku, Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorek w drużynie (Monika Rucińska) a także medale Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Dolnego Śląska dzieci. W 2006 roku razem z zawodniczką Magdaleną Kantorską, która została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych- wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Meridzie(Meksyk).

Dzięki działalności trenera Abucewicza, w Nowej Rudzie organizowane są imprezy rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkiej i ogólnopolskiej. Największą z nich była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich (2014 r.)

Poza aspektem sportowo-promocyjnym działalności Henryka Abucewicza, równie ważnym pozostaje funkcja pedagogiczna. Wypracowana jakość, naturalny kontakt z młodzieżą i pasja przekazywana kolejnym pokoleniom młodych noworudzian, stanowi dobro naszego miasta. Niesłabnącym zaangażowaniem, umiejętnościami a przede wszystkim ciężką pracę- od lat dumnie reprezentuje nasze miasto. 

 

 

Powrót


 
 

Kontakt

Godziny otwarcia Urzędu:
pon-pn 7:30 - 15:30
Biuro Obsługi Klienta:
pon-pn 7:30 - 16:00

Nowa Ruda 57-400, ul. Rynek 1
Telefon: +48 074 872 03 00
Fax: +48 074 872 22 68
Email: miasto @ um.nowaruda.pl