Miasta partnerskie

Broumov

Miasto, położone w Republice Czeskiej, w samym środku kotliny śródgórskiej pomiędzy Broumovskimi Ścianami a Górami Jaworowymi (po polskiej stronie Góry Kamienne). Przepływa przez nie rzeka Ścinawka (Stenava). Liczy około 8 tys. mieszkańców. Przez miasto przebiega linia kolejowa Otovice – Mezimesti ( po polskiej stronie na odcinku Tłumaczów – Ścinawka Średnia nieczynna). W mieście znajduje się także dworzec autobusowy, z którego można bezpośrednio dojechać m. in. do Pragi.

Czytaj więcej...


Castrop-Rauxel

Miasto położone jest Niemczech w Nadrenii – Westfalii, w Zagłębiu Ruhry, pomiędzy Dortmundem, Bochum i Essen. Należy do powiatu Recklinghausen. Jego powierzchnia wynosi około 52 km ² a liczba ludności około 80 tys. Składa się z właściwego miasta Castrop oraz sąsiednich gmin (Rauxel, Henrichenburg i inne). Niegdyś znane z wydobycia węgla kamiennego, obecnie kopalnie zostały zamknięte. Pozostałością po nich jest zachowany szyb „Erin”.

Czytaj więcej...


Wallers-Arenberg

Miasto położone jest w północnej Francji, 15 km od granicy z Belgią i 230 km od Paryża. Administracyjnie miasto należy do okręgu Valenciennes, przebiega przez nie linia kolejowa Douai-Valenciennes oraz autobusowa do Denain i Valenciennes.  Wallers-Arenberg zamieszkuje ok. 5 500 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 49 km2. Dominującym przemysłem jest: rolnictwo, transport, metalurgia i produkcja mebli. Biorąc pod uwagę strukturę przemysłu przeważają tam małe przedsiębiorstwa, które średnio zatrudniają około 50 osób.

Czytaj więcej...


 
 
NOWA RUDA Miasto Miasta partnerskie