Dzień Dziecka w Drogosławiu

Rada Seniorów wraz z Urzędem Miasta, noworudzkimi organizacjami senioralnymi, OSP w Drogosławiu w połączeniu z JRG PSP w Nowej Rudzie oraz MZSZ Nr1 i Radą Rodziców zorganizowały Festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się 1 czerwca w godzinach popołudniowych na terenie MZSz Nr 1 w Drogosławiu. We wspólnej zabawie uczestniczyły głównie dzieci z dzielnicy Drogosław, ale też do tej zabawy zaproszeni zostali uczniowie ze szkoły partnerskiej z Lippstadt w Niemczech. Rozegranych zostało wiele konkurencji sportowych, mniejsze dzieci bawiły się we wspólnym kółeczku, można też było zatańczyć na boisku wspólną zumbę . Za udział w zawodach wszyscy zawodnicy zostali obdarowani słodyczami. Była też przyciągająca dzieci loteria fantowa, tym bardziej interesująca że każdy los wygrywał. Prawdziwa atrakcja Festynu to oczywiście wozy strażackie. Dzieci mgły usiąść za kierownicą takiego wozu, włączyć syrenę, obejrzeć sprzęt i obowiązkowo sfotografować się w strażackim kasku. No i wszyscy chętni - jak się okazało nie tylko dzieci, mogli w koszu wyjechać wysoko w górę (nawet na 20 metrów) i podziwiać piękne widoki z jednej strony na kościół św. Barbary, z drugiej na obwodnicę i okoliczne wzgórza w pełnej krasie jeszcze wiosennej zieleni. Nie zabrakło oczywiście owocowo-słodkiego poczęstunku, a chętni mogli sobie własnoręcznie upiec kiełbaski nad ogniskiem. Pogoda i humory (również frekwencja) dopisały znakomicie. Dzieci w dniu swojego święta spędziły emocjonujące popołudnie.

Dużo radości, słońca i uśmiechu dzieciaki!

Anna Szczepan

Przewodnicząca Rady Seniorów