"Aktywne życie zaczyna się po 60-ce" - podsumowanie projektu

Drugie półrocze 2015 roku było rzeczywiście bardzo aktywne dla noworudzian po sześćdziesiątym roku życia, za sprawą projektu ASOS 2014-2020 na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Dzięki współpracy z wrocławskim FAN (Stowarzyszenie Promocji Sportu), noworudzcy seniorzy w takim projekcie brali udział już po raz drugi. Było wiele ciekawych zajęć z zakresu treningu pamięci, porad prawnych, spotkanie z dietetykiem oraz wiele zajęć sportowo-rekreacyjnych. Interesujące były integracyjno-turystyczne wyjazdy do Strzelina i Wrocławia. Zaś Nowa Ruda gościła u siebie wrocławskich i strzelińskich seniorów. W ramach projektu liderzy organizacji senioralnych z trzech miast szkolili się w Kowarach, na specjalnie zorganizowanych dla nich, dwudniowych warsztatach dotyczących aktywizacji osób starszych. 3 marca 2016 roku, w sali Noworudzkiego Ratusza odbyło się podsumowanie projektu. Uczestniczący w nim seniorzy spotkali się z Dyrektorem Projektu, Marcinem Spitalniakiem, Burmistrzem Miasta Nowa Ruda, Tomaszem Kilińskim i Koordynatorem Projektu w Nowej Rudzie, Elżbietą Bisikiewicz. Krótki film pokazał co działo się ciekawego w czasie trwania projektu. Dyrektor Projektu podziękował noworudzianom za aktywność, a za wsparcie i pomoc w realizacji projektu kierującej Noworudzkim UTW, Karolinie Popiel i całemu Uniwersytetowi. Za udaną współpracę podziękował wszystkim Burmistrz Tomasz Kiliński, seniorom życząc dużo zdrowia i nieustającej aktywności. Spotkanie zakończyło rozdanie pamiątkowych kubeczków i Informatorów dla Seniora.

Noworudzki UTW

Anna Szczepan

NOWA RUDA Dla mieszkańca Rada Seniorów "Aktywne życie zaczyna się po 60-ce" - podsumowanie projektu