PROGRAM RODZINA 3+ http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3 Thu, 22 Mar 2018 19:36:18 +0000 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl List otwarty do Kupców i Przedsiębiorców http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/763-list-otwarty-do-kupcow-i-przedsiebiorcow http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/763-list-otwarty-do-kupcow-i-przedsiebiorcow

 

Noworudzka Karta rodziny 3+

Apel do Kupców i Przedsiębiorców

 

Z myślą o wsparciu wielodzietnych rodzin, oraz tworzeniu w Nowej Rudzie klimatu przyjaznego rodzinie, przystąpiliśmy do opracowania oferty ulg oraz preferencji dla rodzin posiadających co najmniej troje dzieci. Nasze działania spowodowane są potrzebą wsparcia rodzin wielodzietnych, a także podkreślenia roli jaką pełnią one w społeczeństwie.

 

Celem programu „Noworudzka Karta rodziny 3+” jest stworzenie systemu preferencji skierowanych do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Nowej Rudy. Adresatami programu są członkowie rodzin mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z programu jest posiadanie „ Noworudzkiej Karty Rodziny 3+”, którą otrzymuje każdy członek rodziny wielodzietnej spełniający kryteria. W programie, uczestniczyć może każda rodzina wielodzietna, niezależnie od osiąganego dochodu. Program skierowany jest także do osób samotnie wychowujących troje i więcej dzieci.

Program obejmuje zniżki na: bilety wstępu do Kina MOK, zniżki od obowiązujących cen biletów na imprezy organizowane przez  MOK, zniżki od obowiązujących opłat za uczestnictwo w sekcjach prowadzonych przez MOK, częściowe zwolnienie z ponoszenia opłaty za nauczanie, wychowanie i opiekę dziecka w przedszkolu i oddziale przedszkolnym szkół podstawowych podległych samorządowi miejskiemu, częściowe zwolnienie z opłat za korzystanie ze urządzeń sportowych znajdujących się w kompleksie sportowym w Nowej Rudzie przy ul. Kłodzkiej 16.

Kolejnym walorem nowej inicjatywy jest możliwość uczestnictwa w nim podmiotów prywatnych. Firmy które zechcą przystąpić o programu, otrzymają tytuł Partnera programu same określają wysokość, rodzaj ulg oraz preferencji dla rodzin wielodzietnych. Dzięki możliwości udziału w projekcie przedsiębiorców, oferta staje się bardzo szeroka i atrakcyjna dla mieszkańców Nowej Rudy.

Wyrazem włączenia się w przedsięwzięcie jest złożenie pisemnej deklaracji,w której to właśnie Państwo zaproponują odpowiednie zniżki,bądź preferencje dla posiadaczy „Noworudzkiej Karty Rodziny 3+” (deklaracja w załączeniu).

Na etapie wdrażania programu,zostanie zawarte z Państwem porozumienie dotyczące współpracy z miastem. Przekażemy państwu materiały przeznaczone do oznakowania siedziby firmy.Lista partnerów programu będzie opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Nazwa firmy zostanie także zamieszczona w materiałach promujących inicjatywę czyli na plakatach, ulotkach,w mediach itp.Szczegółowe informacje na temat przystąpienia do programu Noworudzka Karta Rodziny 3+znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.nowaruda.pl w zakładce Dla mieszkańca - Noworudzka Karta Rodziny 3+

 

deklaracja(pobierz)

 

 

Z poważaniem

Burmistrz Miasta

Nowa Ruda

Tomasz Kiliński

 

]]>
rp@um.nowaruda.pl (krzysiek) PROGRAM RODZINA 3+ Tue, 07 Oct 2014 07:26:46 +0000
Aktualny katalog ulg i preferencji(otwarty) http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/738-aktualny-katalog-ulg-i-preferencji-otwarty http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/738-aktualny-katalog-ulg-i-preferencji-otwarty

1) 50zniżki od obowiązujących cen biletów KinieMOKNowej Rudzie;

2) 50zniżki od obowiązujących cen biletów na imprezy organizowane przez

 Miejski Ośrodek Kultury;

3) 50zniżki od obowiązujących opłat za uczestnictwo w sekcjach prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury

4) częściowe zwolnienie ponoszenia opłaty za nauczanie,wychowanie

 opiekę dziecka przedszkolu oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej 50

za każde dziecko rodziny wielodzietnej, zgodnie z Uchwałą sprawie wysokości opłat 

za korzystanie z wychowania przedszkolnego przedszkolach publicznych 

oraz oddziałach przedszkolnych 

szkołach podstawowych,dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Nowa Ruda;

5) opłata zł za godzinę za korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowych 

znajdujących się kompleksie sportowym Nowej Rudzie przy ul. Kłodzkiej 16 zgodnie 

Uchwałą sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie obiektów sportowych 

przy ul .Kłodzkiej 16 Nowej Rudzie,

 

 

Jednocześnie informujemy Państwa, że posiadacze Karty Dużej Rodziny ( program krajowy ), mogą uzyskać informacje dotyczące oferty ulg i preferencji na stronie www.rodzina.gov.pl

 

 


 

 

CENTRUM KOSMETYCZNO FRYZJERSKIE DROGERIA RENATA JANKOWSKA


Nasza firma działa na rynku już 30 lat. Nasz salon jest firmą rodzinną. Profesjonalna obsługa,zastosowanie kosmetyków renomowanych firm w naszej pracy oraz najnowsza technologia urządzeń kosmetycznych jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Co roku nasz salon wprowadza nowe zabiegi kosmetyczne. Naszą ostatnią nowością jest mezoterapia igłowa twarzy,dekoltu i szyji. Salon specjalizuje się  w makijażu permanentnym, pielęgnacji ciała i twarzy oraz pielęgnacji dłoni.
OD LISTOPADA 2015 ROKU WPROWADZILIŚMY W NASZYM SALONIE PROGRAM - NOWORUDZKA KARTA RODZINY 3+.

 Rodzaj usług objętych zniżką:


1. usługa fryzjerska męsko – damska – strzyżenie,
2. usługa kosmetyczna – przekłucie uszu


Wysokość ulg :


1. usługa fryzjerska – 50% zniżki strzyżenie
2. usługa kosmetyczna - 50% zniżki przekłucie uszu.
Więcej informacji o naszej firmie na stronie www.kosmetykajankowska.pl

 


 

Foto-Cameo


Firma fotograficzna Foto- Cameo działa na rynku noworudzkim od przeszło 30 lat. Wykonujemy zdjęcia do dokumentów,sesje ślubne,chrztu i komunijne w studio i plenerze. Imprezy okolicznościowe:wesele,studniówka itp.
W naszej ofercie znajduje się również szeroka gama fotogadżetów takich jak foto-kubki,foto-granity,foto-koszulki i wiele innych idealnie nadających się na prezent. W zakładzie wykonamy dla Państwa wszystkie usługi związane z fotografią cyfrową, a także zaproponujemy albumy,ramki,karty pamięci oraz kartki okolicznościowe.

 

Rodzaj usług objętych zniżką:


1. wywołanie zdjęć amatorskich, cyfrowych, zdjęcia do dokumentów;

 

Wysokość ulg :


1. wywołanie zdjęć – 10% zniżki

 

Więcej na stronie www.fotocameo.pl

 


 

BAR MLECZNY


K O L O R O W A

 

 Bar Mleczny ‘Kolorowa’ w Nowej Rudzie oferuje już od niespełna 25 lat, tradycyjne dania kuchni polskiej w bardzo atrakcyjnych cenach. Smaczne potrawy, gotowane w oparciu o świeże produkty, a przede wszystkim pierogi powodują, ze zaskarbiamy sobie uznanie naszych stałych klientów, jak również turystów odwiedzających Nowa Rudę. Jeżeli macie Państwo ochotę na dania z kuchni polskiej to serdecznie zapraszamy. Mieścimy się w centrum Nowej Rudy,  pod adresem Rynek 16.


Rodzaj usług objętych zniżką:

1. zamówienie i konsumpcja obiadu

 

Wysokość ulg :


1. cena obiadu obniżona o – 10% zniżki

 


 

 

 Firma Smilebus prowadzona jest przez Pana Pawła Gorczycę, a jej siedziba to ul. Stara Droga 29/1 w Nowej Rudzie. Firma świadczy usługi transportowe. W ramach swojej działalności Firma 

p r o p o n u j e wszystkim chętnym posiadaczom „Noworudzkiej Karty Rodziny 3 +” rodzinny bezpłatny wyjazd na basen. W 1 i 3 niedzielę miesiąca wyjazd rodzinny na krytą pływalnię w Słupcu (rodzice – opiekunowie + dzieci). Same dzieci i młodzież bez opiekunów (poniżej 18 roku życia) nie będą przewożone. Wyjazd z Drogosławia ( przystanek koło Kościoła pw. Św. Barbary) godz. 15.00. Trasa : przystanek ul. Świdnicka ( koło Noworudzkiej Szkoły Technicznej), ul. Świdnicka skrzyżowanie z ul. Cmentarną, ul. Fredry ( parking przy basenie), ul. Niepodległości ( koło Zakładu Wodociągów), Słupiec kryta pływalnia.
Powrót o godz. 17.00 z parkingu Centrum Turystyczno Sportowego , trasą odwrotną.
Transport jest bezpłatny.
Rozpoczęcie kursów od 18 stycznia 2015 roku

 


 

 


Jesteśmy firmą przyjazną rodzinom, dlatego też – jako pierwszy ubezpieczyciel na życie – stworzyliśmy program Aviva dla dużych rodzin z myślą o rodzinach wielodzietnych (z co najmniej trójką dzieci).

Skontaktuj się aby dołączyć do programu:

Nina Węgrzyńska tel. 694-327-466, e-mail: wegrzynska.nina@aviva.com.pl

Oferujemy w ramach programu:

1. Darmowe ubezpieczenie NNW dla każdego dziecka

Wystarczy, że jeden z rodziców będzie objęty ubezpieczeniem na życie Nowa Perspektywa, a ubezpieczenie NNW dla każdego dziecka w rodzinie w wieku od 2 lat otrzymasz za darmo. Ubezpieczenie będzie trwało do ukończenia przez dziecko 18 lat, a jeśli kontynuuje naukę – do 25 roku życia. Z powodzeniem może zastąpić szkolne ubezpieczenie NNW i odciążyć Cię od płacenia składki w szczycie wydatków szkolnych. Zapewniamy szeroki zakres wsparcia. Otrzymasz finansową pomoc w razie mniej lub bardziej poważnych skutków wypadków, takich jak uszczerbek na zdrowiu, konieczność rehabilitacji, pobytu dziecka w szpitalu, czy zakupu sprzętu ortopedycznego.

Zakres ubezpieczenia

Ochrona ubezpieczeniowa

Koszty leczenia

10 000 zł

Trwały uszczerbek na zdrowiu

15 000 zł

Pobyt w szpitalu

18 200 zł (50 zł/dzień)

Koszty odbudowy stomatologicznej

5 000 zł

Koszty rehabilitacji

5 000 zł

Koszty operacji plastycznych

5 000 zł

Koszty uczestnictwa w wykupionych wczasach lub wycieczkach

2 000 zł

Naprawa lub zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych

15 000 zł

Koszty pogrzebu

5 000 zł

Śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku

10 000 zł

Pomoc Assistance na terenie RP

Tak

 

2. 20% zniżki na Pakiet Medyczny „Bądź zdrów”

Zdrowie całej rodziny to priorytet. Dlatego oferujemy Ci 20% zniżki na Pakiet Medyczny „Bądź zdrów”. Zyskujesz dostęp do lekarzy i badań diagnostycznych dla całej rodziny w sieci prywatnych placówek medycznych. Trzy razy do roku możesz zupełnie za darmo wezwać lekarza do domu. Możesz także liczyć na naszą pomoc w opiece na dziećmi i osobami niepełnosprawnymi w razie choroby oraz dostarczenie leków do domu. Składka jest stała i niezależna od liczby dzieci w rodzinie, co jest szczególnie korzystne dla rodzin wielodzietnych. Dodatkowo specjalnie dla Ciebie obniżyliśmy ją o 20%.

 

 

 

]]>
rp@um.nowaruda.pl (krzysiek) PROGRAM RODZINA 3+ Wed, 03 Sep 2014 11:12:41 +0000
Wniosek http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/719-wniosek http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/719-wniosek

pobierz wniosek

]]>
rp@um.nowaruda.pl (krzysiek) PROGRAM RODZINA 3+ Thu, 07 Aug 2014 11:21:36 +0000
Uchwała NKR 3+ http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/718-uchwala-nkr-3 http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/718-uchwala-nkr-3

Uchwała Noworudzka Karta Rodziny 3+

]]>
rp@um.nowaruda.pl (krzysiek) PROGRAM RODZINA 3+ Thu, 07 Aug 2014 10:45:52 +0000
DUŻY MOŻE TANIEJ http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/703-duzy-moze-taniej http://um.nowaruda.pl/pl/dla-mieszkanca/program-rodzina-3/703-duzy-moze-taniej

Wielomiesięczne prace dotyczące wprowadzenia znaczących ulg dla rodzin wielodzietnych, zaowocowały szeregiem znaczących uchwał. Podczas ostatniej sesji rady miasta (25.06), rajcowie jednogłośnie opowiedzieli się za wprowadzeniem zniżek dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci. Dokumentem promującym "duże rodziny" ma byc - "Noworudzka Karty Rodziny 3+".
Aby otrzymac "kartę"; oprócz dokumentu potwierdzającego status rodziny wielodzietnej, należy wypełnic stosowny wniosek i zgłosic się do Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Ważnośc karty to okres 12 m-cy.
Każdy posiadacz 'NKR' otrzymuje pakiet zniżek upoważniający do korzystania z gminnych obiektów kulturalno-sportowych a także oferty podmiotów prywatnych , które przystąpią do programu.
Katalog ulg obejmuje m.in:
- 50 procentową zniżkę na bilety w kinie MOK, płatne wydarzenia kulturalne oraz opłaty za uczestnictwo w sekcjach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.
- częściowe zwolnienie z opłaty za nauczanie, wychowanie i opiekę dziecka w przedszkolu i oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej o 50%
- stałą opłatę 3 złote na godzinę za korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowych znajdujących się w kompleksie sportowym w Słupcu (Kłodzka 16)
- zmniejszenie opłaty za selektywną zbiórkę odpadów z kwoty 11,75 na 5,75/m-c za mieszkańca.
Zadowolenia z przegłosowania tak ważnie społecznych uchwał, nie ukrywa burmistrz Tomasz Kiliński. Wypracowane zwolnienia to efekt intensywnych prac poszczególnych komisji Rady Miasta, wspartych działaniami magistratu. O konieczności protekcji rodzin wielodzietnych nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego mam nadzieję że już niedługo poszerzymy listę podmiotów chcących uczestniczyć w programie.


TimeOut

]]>
rp@um.nowaruda.pl (krzysiek) PROGRAM RODZINA 3+ Tue, 15 Jul 2014 06:05:36 +0000