Dzień dziecka

W dniu 1 czerwca 2011r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie członkowie Młodzieżowej Rady Miasta reprezentowani przez Karolinę Czyż i Sandrę Dolską z ZSP Nowa Ruda wraz ze szkolnymi koleżankami i kolegami pomagali przy organizacji przez MOK "Dnia Dziecka" dla naszych najmłodszych mieszkańców miasta. Młodzież wykazała się ogromną inicjatywą. Dzięki uprzejmości p. Marzeny Ludwin z ZSP Nowa Ruda mogli zaprezentować i udzielić Dzieciom lekcji pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach oraz przedstawić pozorowaną scenkę ratowania osoby omdlałej. Dodatkowo nawiązali kontakt z Ośrodkiem Jeździeckim "Kłodzka Róża" w Święcku, którego właścicielka p. Dorota Czyż zgodziła się na przywiezienie dwóch kucyków, na których Dzieci mogły za darmo pojeździć. Ośrodek Jeździecki "Kłodzka Róża" zgodził się również na ofiarowanie jeszcze jednego drobnego prezentu, którym były widokówki z końmi rozdawane przez Młodzież z ZSP Nowa Ruda.

Mamy nadzieję, że tegoroczny "Dzień Dziecka' na długo pozostanie w pamięci Najmłodszych i w przyszłym roku uda się zebrać jeszcze więcej uczestników.