Dzień dziecka

W dniu 1 czerwca 2011r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie członkowie Młodzieżowej Rady Miasta reprezentowani przez Karolinę Czyż i Sandrę Dolską z ZSP Nowa Ruda wraz ze szkolnymi koleżankami i kolegami pomagali przy organizacji przez MOK "Dnia Dziecka" dla naszych najmłodszych mieszkańców miasta. Młodzież wykazała się ogromną inicjatywą. Dzięki uprzejmości p. Marzeny Ludwin z ZSP Nowa Ruda mogli zaprezentować i udzielić Dzieciom lekcji pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach oraz przedstawić pozorowaną scenkę ratowania osoby omdlałej. Dodatkowo nawiązali kontakt z Ośrodkiem Jeździeckim "Kłodzka Róża" w Święcku, którego właścicielka p. Dorota Czyż zgodziła się na przywiezienie dwóch kucyków, na których Dzieci mogły za darmo pojeździć. Ośrodek Jeździecki "Kłodzka Róża" zgodził się również na ofiarowanie jeszcze jednego drobnego prezentu, którym były widokówki z końmi rozdawane przez Młodzież z ZSP Nowa Ruda.

Czytaj więcej...


Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki

19 kwietnia 2011r. kolejny raz odbył się konkurs ,,Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki” zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miejską pod opieką koordynatora MRM p. J. Wójcik. Konkurs miał na celu wyłonienie talentów artystycznych wśród młodzieży noworudzkiej.

Czytaj więcej...


Spotkanie z górnikami

Dnia 08.12.2010r. w MOK-u w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie z górnikami, zorganizowane z inicjatywy radnych Młodzieżowej Rady Miasta pod opieką koordynatora MRM- p. J. Wójcik. Celem spotkania było zapoznanie się z tradycjami górniczymi, zdobycie wiedzy i informacji na temat funkcjonowania i organizacji pracy w Kopalni Węgla Kamiennego ,,Nowa Ruda”. Adresatami spotkania byli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką wychowawców p. M. Szuber i p. A. Chalcarz oraz uczniowie klasy 3b z Gimnazjum nr1 w Nowej Rudzie. Z ramienia Urzędu Miasta obecny był Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Spraw Społecznych p. L. Wójcik.

Czytaj więcej...


 
 
NOWA RUDA Dla mieszkańca Młodzieżowa Rada Miejska