Widoki bez granic

Projekt „Widoki bez granic” był realizowany przez Gminę Radków, Park Narodowy Gór Stołowych, Miasto Broumov oraz Gminę Miejską Nowa Ruda.

Całkowita wartość projektu 1 039 170,73 euro. Udział finansowy Gminy Miejskiej Nowa Ruda w projekcie to 83 307,54 euro.

Głównym działaniem części projektu realizowanej przez GMNR była odnowa zabytkowej wieży widokowej z czerwonego piaskowca zlokalizowanej w Nowej Rudzie na Górze Wszystkich Świętych.

Dzięki realizacji projektu udało się osiągnąć cel główny i dziś możemy się pochwalić odrestaurowaną wieżą widokową, która stała się atrakcyjnym i ogólnodostępnym produktem turystycznym pogranicza.

W ramach odnowy wieży widokowej wykonano:

• wymianę konstrukcji dachu,
  • odrestaurowanie  ścian z czerwonego piaskowca wraz z fugowaniem,
  • odtworzenie płaskorzeźby w kamieniu,
  • remont schodów wraz z tarasem,
  • remont balustrad,
  • odbudowę wiaty schronowej,
  • płytowanie z czerwonego piaskowca tarasu ziemnego i wiaty schrnowej,
  • instalacje odgromową,
  • remont murków oporowych wraz ze schodami,
  • palenisko z wiatą, ławy turystyczne, stoły turystyczne.

W dniu 11 września  uroczyście otwarto odrestaurowaną wieżę widokową na Górze Wszystkich Świętych.  Imprezę rozpoczęto polową mszą świętą oraz poświęceniem wieży. W imprezie wzięli udział partnerzy projektu oraz zaproszeni goście.

Widokówki (więcej...)